Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Budżet Obywatelski

Wybierz lepiej – wybierz online. Rozpoczęło się głosowanie w XI edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego!

W poniedziałek 2 października rozpoczęło się głosowanie w XI edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Łodzianie przez miesiąc będą wybierać najlepsze projekty, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane. Tylko dzisiaj, do godziny 10:00 mieszkańcy oddali aż 400 głosów.

Łodzianie po raz kolejny biorą sprawy w swoje ręce i zdecydują, co powstanie w ich najbliższej okolicy. W XI edycji Budżetu Obywatelskiego mogą wybierać spośród 799 projektów - 660 osiedlowych i 139 w puli ponadosiedlowej. Na ich realizację miasto przeznaczyło niemal 30 milionów złotych.

Tegoroczna edycja jest rewolucyjna. Po raz pierwszy mieszkańcy będą głosować przede wszystkim przez internet, a nie tak jak w poprzednich edycjach – za pomocą papierowej karty do głosowania. Żeby oddać swój głos, wystarczy wejść na stronę lodz.pl/bo. Każdy łodzianin, niezależnie od wieku może wybrać pięć projektów z maksymalnie dwóch osiedli i pięć zadań ponadosiedlowych. Głosowanie potrwa przez miesiąc - do 31 października.

W Łódzkim Budżecie Obywatelskim najważniejsze jest zaangażowanie. Za pomocą funkcji “Podaj dalej” każdy może przesłać link do głosowania swoim bliskim, a później śledzić, ile osób dzięki temu oddało swój głos.

- To jest fantastyczna okazja do tego, żeby zachęcić rodziców, dziadków, znajomych i współpracowników do tego, żeby wzięli udział w głosowaniu, żeby pochylili się nad złożonymi projektami i naprawdę wzięli sprawy w swoje ręce. Budżet Obywatelski został stworzony po to, żeby każdy mieszkaniec mógł zadecydować, jak będzie wyglądała przyszłość Łodzi. To jest wielkie święto partycypacji - mówiła wicedyrektorka Biura Aktywności Miejskiej Agata Kobylińska.

Mieszkańcy, którzy nie mają komputera lub internetu w domu, mogą zagłosować w Fabryce Aktywności Miejskiej lub we wszystkich miejskich bibliotekach. Ci, którzy zdecydują się złożyć głos na papierowej karcie mogą to zrobić tylko w dniach 2-16 października w siedzibie Fabryki Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10 w godzinach pracy urzędu. Co ważne w tradycyjny sposób można głosować jedynie osobiście, po okazaniu dowodu tożsamości, a to oznacza, że nie będą przyjmowane karty wypełnione przez inne osoby.

- Ta zmiana zapewnia przede wszystkim lepszą ochronę danych osobowych. Szybciej będziemy mieli policzone wszystkie głosy, więc szybciej dowiemy się też, które projekty zostaną zrealizowane. Dzięki funkcji “Podaj Dalej” do głosowania będą mogły też zachęcać większe instytucje, na przykład szkoły. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze więcej głosów niż dotychczas - mówi Damian Raczkowski, przewodniczący Komisji Budżetu Obywatelskiego Rady Miejskiej w Łodzi.

Dopuszczonych do głosowania projektów jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najwięcej, bo ponad 240 jest w kategorii “Tereny zielone i ochrona środowiska”. Po 160 projektów znalazło się w kategoriach “Sport i rekreacja” i “Infrastruktura komunalna i bezpieczeństwo”. Nie brakuje też zadań związanych z edukacją, kulturą i zdrowiem.

Łodzianie, którzy chcą dowiedzieć się, jak działa Łódzki Budżet Obywatelski w praktyce, mogą wziąć udział w dwóch wystrzałowych grach miejskich zaplanowanych na 7 i 14 października. Wszyscy wiemy, jak Łódź zmieniła się dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, ale co by było, gdyby w mieście nie zaszły żadne zmiany? Uczestnicy gry miejskiej będą musieli odnaleźć 24 brakujące kawałki miasta i ocalić efekty Budżetu Obywatelskiego. Więcej szczegółów na stronie lodz.pl/bo.   

Budżet Obywatelski