ZABAWKI-nie musisz ich kupować.  Sprawdź zabawki na długie jesienne wieczory, za które nic nie zapłacisz.

Zagubiona w labiryncie sklepowych półek szukasz zabawki, która zajmie na długi czas twoje dziecko. Interaktywne i drogie – to główne cechy zabawek z popularnych sklepowych sieci.

Przynosisz do domu najpiękniejszą, najbardziej rozwijającą zabawkę, jaką udało ci się znaleźć, a twoje dziecko i tak wybiera garnek, łyżkę do zabawy lub książkę?

Rozejrzyj się, a z pewnością wokół siebie znajdziesz ogromną ilość przedmiotów, które mogą stanowić podstawę niesamowitej zabawy.

  1. Kolorowe liście najlepszą jesienną zabawką

Polska złota jesień to wspaniała pora na spacery z dzieckiem. Zdarzyło wam się wrócić z jednego z nich z bukietem z kolorowych jesiennych liści? Jeśli tak, zobacz, do czego można je wykorzystać:

Przełam listki na pół, przyklejcie po jednej połówce z każdego rodzaju liścia na kartkę i rozpocznijcie zabawę! Zadaniem dziecka jest dorysowanie drugiej połowy liścia. Możesz przy tym uczyć dziecko nazw drzew, z których liście pochodzą.

Zabawa i nauka w jednym – to lubimy najbardziej!

Mając dużo liści, możecie układać z nich ( przyklejać na kartkach) zwierzęta – te prawdziwe lub wymyślone. Pomalujcie je farbami. Zobaczcie, jakie piękne obrazki mogą z nich powstać.

Jesienne obrazki z liści

Piękne, jesienne obrazki możesz stworzyć razem z dziećmi po powrocie ze spaceru.

  1. Kartka, papier, tektura – bezcenne zabawki

Te proste przedmioty zachwycają nieskończoną ilością możliwości ich zastosowania. Możesz zrobić z nich tor wyścigowy dla samochodów, tablicę z otworami do wrzucania w nią woreczków / piłeczek lub po prostu dać dziecku wielki karton i kredki i obserwować, jak będzie się bawić.

Ciekawym pomysłem na zabawę są również fragmenty z gazet przyklejone na kartkę papieru. Zadaniem dziecka jest dorysowanie reszty obrazka.

  1. Szmatki, ścinki, materiały – zrób z nich zabawki

Jeśli masz trochę więcej czasu i chęci, możesz uszyć dziecku / z dzieckiem proste zabawki. Z młodszym dzieckiem możecie wykonać szmaciane węże z krawatów i potem wspaniale się nimi bawić. Dla starszego dziecka możesz przygotować szmacianą grę w kółko i krzyżyk.

MIŁEJ ZABAWY  W JESIENNE LISTOPADOWE DNI

Marta Kabulska